הקמת חברה חדשה איננה עניין פשוט. על מנת שניתן יהיה להקים את החברה, נדרשים היזמים לעבור מספר מכשולים. בין השאר, עלול רשם החברות להימנע מרישום החברה, אם עולה החשד שמדובר בחברה פיקטיבית. גם מע"מ ומס הכנסה ידרשו לראות מסמכים שונים לפני רישום החברה.  אבל הבעיה האמיתית מתעוררת כאשר הבעלים מבקשים לקבל הלוואה לחברה חדשה, כאשר החברה עדיין לא התחילה את הפעילות העסקית שלה או כאשר הנתונים שהצטברו אינם יכולים להצביע על כיווני ההתפתחות של העסק. מה הקשר בין הפעילות העסקית לבין קבלת הלוואה לחברה חדשה? כיצד ניתן להתגבר על המכשולים המעכבים את קבלת ההלוואה? היכן ניתן להשיג הלוואות מהסוג האמור במהירות יחסית ובתנאים טובים? כל התשובות בשורות הבאות.

הלוואה לחברה חדשה והפעילות העסקית

כאשר חברה ותיקה מבקשת הלוואה, יש לגופים הפיננסיים האמונים על הענקת הלוואות די מידע שהצטבר על העסק, בכדי לגבש עליו דעה. מספיק להביט באובליגו של העסק או בדפי החשבון של שלושת החודשים האחרונים, כדי להבין לאן נושבת הרוח. בנוסף, קיים שפע של מידע ברשת האינטרנט, שיספק משוב על ההתנהלות של העסק הן עם לקוחות והן עם ספקים. ואולם חברה חדשה טרם צברה מספיק נתונים, וכאן טמון הקושי העיקרי של המלווים. בהעדר נתונים, אין בסיס אמיתי לאישור הלוואה לחברה חדשה.

הלוואה לחברה חדשה ותוכנית עסקית

בבואם לבקש הלוואה לחברה חדשה נדרשים היזמים לעמוד במספר אמות מידה בסיסיות. אם המלווים הם גופים ממשלתיים או קרנות בערבות המדינה, הם דורשים שלפחות אחד מהיזמים יהיה בעל ניסיון בתחום הפעילות העתידי של העסק. אבל הדרישה העיקרית של כל גוף פיננסי תהיה הכנה של תוכנית עסקית איכותית וברת ביצוע, שתשקף את הציפיות של מקימי העסק באשר להתקדמות העסקית והפיננסית הצפויה. ככל שהתוכנית תהיה משכנעת יותר וככל שההגשה שלה תהיה איכותית יותר, כך יגדלו הסיכויים לאישור הלוואה לחברה חדשה, גם אם הפעילות שלה מוגבלת. בנוסף, קרנות בערבות המדינה דורשות מבעלי העסק או מהיזמים להשקיע מכיסם הפרטי סכומי כסף שונים במקביל להלוואה. למשל, תמורת הלוואה של 75,000 ₪, יידרשו הבעלים להשקיע 25,000 ₪, כך שסך כל ההשקעה תהיה 100,000 ₪. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע המיומנים של הלוואה מהירה יסייעו לכם בהשגת הלוואה לחברה חדשה בהתאמה לצרכים של העסק שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *