בעקבות מחירי הדיור הגבוהים, לא רבים האנשים שמחזיקים בבעלותם דירה. אך ברי המזל שיש להם יכולים למנף את עצמם בצורה משמעותית באמצעותה. דירה קיימת שווה המון כסף ולכן ניתן לקחת כנגדה סכום גבוה, שבמצב רגיל הבנקים וחברות האשראי נותנים בתנאים מגבילים וריביות גבוהות, האפשרות לקחת הלוואה על דירה קיימת נגזרת מהשווי שלה, וזה מאפשר לנוטל ההלוואה למנף את הונו ולקבל כסף נזיל כדי להשקיע בנכס נוסף שיביא תשואה גבוהה בעתיד, או בעסק רווחי. כך שבאמצעות דירה שברשותו הוא יכול להכפיל את הונו.

הלוואה לכל מטרה

במצב רגיל, ללא משכון נכס. כאשר מבקשים לקחת הלוואה כדי לרכוש דירה להשקעה, נדרשים לגייס הון עצמי של לפחות 50% מערך הנכס להשקעה. זהו סכום גבוה,ומעטים האנשים שיכולים להגיע אליו באופן עצמאי, אך כאשר קיימת דירה שניתן למשכן, אפשר לקבל מימון גבוה ללא התניה זו.

הלוואה כנגד שיעבוד דירה קיימת, נחשבת להלוואה לכל מטרה. דהיינו, לא מעניין את הבנק לצורך מה נלקחה, אם לכיסוי חוב או לרכישת מלאי. מכיוון שיש כאן נכס המשועבד כביטחון, הסכום שניתן לקחת נגזר משוויו. ההלוואה ניתנת יכולה להגיע עד 50% משווי הנכס ובמקרים מסויימים אפילו עד 70% משוויו. (לפי הערכת שמאי מומחה בלבד) מדובר בסכומים גבוהים מאד, ואת ההחזר שלהם ניתן לפרוש לתקופה ארוכה, בתשלומים נוחים. ההזדמנות הזו מצויינת למינוף כלכלי. 

דוגמא מצוייה לפתרון  בעייה של הון עצמי, כאשר הורים ממשכנים את הדירה שבבעלותם, כדי לסייע לילדיהם לרכוש דירה. לזוג טרי שזה עתה נישא, קשה לגייס הון עצמי גבוה של 250,000 ש"ח ויותר על מנת לקבל אישור למשכנתא. מעבר לכך, לא תמיד הם יכולים לעמוד בתנאים של הבנק. בעבור דירת הוריהם הם יכולים לקבל סכום יפה לרכישת דירה ולהחזיר אותו בתשלומים נוחים, את ההחזר ניתן לפרוש ל 20 שנה ואף יותר. בסוף התקופה הם נשארים עם נכס על שמם ולא מבזבזים את כספם על דמי שכירות יקרים.  

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.