מבקשי הלוואה רבים, מחפשים אחר ריבית אטרקטיבית. בודקים , משווים אבל בסוף מתפשרים. מדוע? כי הבנק או חברת האשרי מודעים לסיכון שקיים במתן הלוואה. ולכן, ככל שעברו של נוטל ההלוואה מראה על חוסר יציבות פיננסית, הוא ישלם על כך בריבית. הגוף המלווה יבחן בזהירות את יכולת ההחזר לפני שיאשר הלוואה. לאחר מכן, הוא יגבה את עצמו בכך שיעלה את מחיר הכסף, דהיינו הריבית. לכן, לווים רבים מוותרים מראש או משלמים ביוקר.

כיצד משכון נכס מוזיל את הריבית?

כאשר נוטלים הלוואה מול משכון נכס, ניתן להשיג עבורה תנאי ריבית טובים. ניתן להתמקח והבנק או חברת האשראי  נוטים להתגמש. הסיבה לכך, נעוצה בעובדה שהנכס מקטין את הסיכון למלווה, הוא מהווה רשת ביטחון לכך שאם יהיו בעיות בהחזר התשלום מצד הלווה, באפשרותו לפרוע את החוב באמציות מימוש הנכס שמושכן. גם סכומי ההלוואה יכולים להיות גבוהים יותר בהשוואה להלוואה רגילה. כמובן, בכפוף לשוויו של הנכס. קיימים בנקים שמאפשרים לקחת הלוואה ששוויה כ 70% מערך הנכס. כך שאם הנכס שווה 1 מיליון ש"ח, יוכל הלווה לקחת 700 אלך ש"ח.

למי תתאים הלוואה כנגד משכון?

הלוואה כנגד משכון נכס היא אופציה טובה, כאשר ללווה יש נכס שווה ערך כדוגמת, דירה או כל נכס נדל"ני אחר. למי האופציה הזו מתאימה? ללווה שמבקש סכום גבוה, באופן מיידי ולכל מטרה (לא משכנתא).

למה יש לשים לב בלקיחת הלוואה כנגד משכון נכס?

על נוטל ההלוואה לבחון את יכולת ההחזר שלו בקפידה, כדי להבין אם ביכולתו לעמוד בהחזר התשלומים באופן שוטף. מדובר בהלוואה עם סיכון יותר גבוה ללווה, כיוון שיש לו נכס ששם כבטוחה . לדוגמא, כאשר הורים ממשכנים את נכסם עבור ילדיהם, כדי שיוכלו לקחת הלוואה בסכום גבוה. עליהם להבין את גודל הסיכון במידה והילדים יתקשו לעמוד בהחזרים של ההלוואה, הם עלולים לאבד את הנכס שבבעלותם, שלעיתים משמש למגוריהם. 

כמו כן, בלקיחת הלוואה כנגד משכון נכס, קיימים תהליכים נוספים שכרוכים בעלויות. כדוגמת, הערכת שמאי ורישום משכון על הנכס בטאבו.

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.